Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Slúchadlá JBL C45BT budete radi nosiť celé hodiny

TechBox

22.02.2019

Pod značkou JBL sú na Slovenskom trhu v ponuke ďalšie z tzv. on-ear bezdrôtových slúchadiel. Tie nesú pomenovanie JBL C45BT. Medzi toľkými modelmi značky sa môžu zdať ako jedny z davu. Opak je však pravdou. Prečo si to myslíme?
Už letmý pohľad po rozbalení slúchadiel JBL C45BT prezrádza, že je tu niečo inak, ako pri slúchadlách radu Tune 4xx, 5xx či 6xx. A to je tvarovanie hlavového mosta slúchadiel. Isteže, aj celkový dizajn je iný, predsa len ide o iný modelový rad. No toto tvarovanie ma hneď upútalo a bol som preto zvedavý, aký vplyv to bude mať na nosenie slúchadiel.

JBL C45BT

Isteže, v minulosti som vyskúšal viaceré JBL slúchadlá (Everest 750NC, T460BT, T500BT, T600BTNC atď.) a viaceré, okrem Everest 750NC, doliehajú na uši, teda ich neobopínajú. Pri takomto type slúchadiel som sa často potýkal s problémom, že slúchadlá skôr či neskôr bolestivo tlačili na uši.

Keďže pri práci na počítači používam okuliare, taktiež mi prekážalo, že slúchadlá na ne neprirodzene tlačili, čo spôsobovalo ďalšie problémy. Pochopiteľne, toto, čo spomínam, sa týka viacerých slúchadiel rôznych značiek, nie vyslovene iba JBL.

Prečo to všetko toľko spomínam? Pretože po modeli Everest 750NC som konečne opäť mal v rukách a niekoľko týždňov aj na ušiach slúchadlá, ktoré som rád nosil. Hlavový most slúchadiel JBL C45BT je tak dobre tvarovaný, že ak som predtým vydržal nosiť slúchadlá tak-tak dve až tri hodiny, pri týchto sa mi často stávalo, že aj po piatich hodinách som si poriadne neuvedomil, že ich ešte stále mám na ušiach.

JBL C45BT

Je to vďaka nie len tvarovaniu, ale aj vhodnému mäkkému polstrovaniu na hlavovom moste. Taktiež náušníky majú mäkké a veľmi príjemné polstrovanie. To zároveň prospieva dobrému odhlučneniu okolia pri počúvaní hudby. Ale k tomu sa ešte dostanem.

Slúchadlá JBL C45BT využívajú na prenos zvuku bezdrôtovú technológiu Bluetooth. Jednou z ich výhod ale je, že majú aj integrovaný audio konektor a v balení je audio kábel na pripojenie k telefónu či audio sústave a podobne. No opäť, ako aj pri modeli T600BTNC, som zostal zaskočený, prečo má koncovka, ktorá sa zasúva do pravej mušle, atypický rozmer a nie bežný, 3,5 milimetrový. Žeby „ochrana“ proti tomu, aby neboli so slúchadlami používané certifikované proprietárne káble? Možno.

Takéto riešenie sa mi páči, pretože v prípade, že by sa vám vybila batéria a elektrická zásuvka je v nedohľadne, pripojíte slúchadlá cez kábel a môžete počúvať ďalej. Len si ho pred cestou nesmiete zabudnúť zabaliť s batožinou.

JBL C45BT

JBL C45BT majú všetky ovládacie prvky umiestnené na pravej mušli. Pre pravákov super, ľaváci… Ale aspoň sú pri sebe a majú aj zvýraznený povrch, takže sa dá rýchlo si zvyknúť na ich správne ovládanie. Zhora nadol, alebo zo zadu dopredu nasledujú takto. Posuvné tlačidlo ON/OFF (ktoré sa automaticky vracia do pôvodnej polohy), hlasitosť +, PLAY/PAUSE (prijatie/ukončenie hovoru), hlasitosť -, potom je spomenutý audio konektor a posledným je tlačidlo Bluetooth.

Ďalšou z výhod týchto slúchadiel je podpora multipoint, teda pripojenia dvoch zariadení súčasne. Keď už máte so slúchadlami spárovaný jeden smartfón, tlačidlom Bluetooth na pravej mušli spárujte aj druhý. Prípadne môžete mať spárované dve rôzne zariadenia, telefón a tablet atď.

Takže z jedného z nich môžete počúvať hudbu a ak by vám niekto volal na číslo v druhom telefóne, hovor bez najmenších problémov prijmete. Taktiež môžete prepínať, z ktorého zariadenia budete počúvať hudby, kým to druhé zostane v pohotovosti.

JBL C45BT

Slúchadlá JBL C45BT sú vybavené batériou nešpecifikovanej kapacity. No výrobca deklaruje jej výdrž 16 hodín prehrávania hudby. Nie je potrebné pripomínať, že to závisí od hlasitosti počúvania a ďalších vplyvov. No počas takmer dvoch týždňov aktívneho používania v priemere 6-8 hodín denne som slúchadlá nabíjal len trikrát.

Väčšinou som ich ale mal pripojené len k jednému telefónu. Multipoint som vyskúšal kvôli jeho funkčnosti len niekoľko hodín. Takže aj vďaka tomu, ako aj hlasitosti nastavenej medzi strednou a trojštvrťovou hodnotou, som dosahoval takú dobrú výdrž batérie. Mimochodom, na jej nabíjanie využijete pribalený Micro USB kábel.

Čo sa týka zvukového výstupu, zo slúchadiel JBL C45BT vôbec nie som sklamaný. Jednak, ako som už vyššie naznačil, kvalitné polstrovanie dobre eliminuje okolitý hluk. Takže pri počúvaní hudby vás nič neruší. Ostrejšie a hlučnejšie zvuky, pochopiteľne, registrujete, takže sa nemusíte báť nosiť slúchadlá aj vonku. Naopak, keď nemáte hudbu pustenú, okolie, aj keď tlmenejšie, počujete.

JBL C45BT

V mušliach sú osadené 40 mm meniče. Tie svoju úlohu plnia dobre a rovnako, ako pri iných slúchadlách JBL, môžem dať výrobcovi za pravdu v tom, že aj C45BT majú ten charakteristický JBL zvuk.

Zo slúchadiel JBL C45BT išli plné basové tóny i dostatočné stredové frekvencie, no ani výšky, v podobe sláčikov či rôznych „cingotavých“ nástrojov a zvukov sa nestrácali. Taktiež telefonovanie prebiehalo bez najmenších problémov. Ja som druhú stranu vždy dobre počul a ani druhá strana si nikdy nesťažovala, že by ma zle počula. Na ulici alebo v obchode bolo preto občas komické sledovať ľudí, ktorí si mysleli, že sa rozprávam sám so sebou. Až pokým si nevšimli slúchadlá na ušiach.

Keď sa po testovaní musím rozlúčiť s dobrým produktom, býva mi to ľúto. Toto je aj prípad bezdrôtových slúchadiel JBL C45BT, ktorých odporúčaná maloobchodná cena je 99 €. Zaslúžia si pochvalu z viacerých aspektov. Zvukovo, ako sme u JBL produktov už zvyknutí, opäť nesklamali. Batéria skutočne vydrží dlhé hodiny počúvania hudby, pričom využijete aj pripojenie audio káblom. Podporujú tiež pripojenie dvoch zariadení súčasne (multipoint). Škoda, že v balení nie je akýkoľvek cestovný obal. Slúchadlám JBL C45BT udeľujeme ocenenie DOBRÁ CENA.

JBL C45BT

NAŠE HODNOTENIE: 92%
Klady
+ výdrž batérie
+ pohodlné nosenie
+ pripojenie dvoch zariadení súčasne
Zápory
- chýba aspoň jednoduchý látkový obal
- atypický konektor na pripojenie audio kábla
Jednou vetou: Slúchadlá JBL C45BT zaujmú kvalitným zvukom, pohodlným nosením, dlhou výdržou batérie a tiež funkciou multipoint.

Pošlite článok známemu