Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Slúchaldá JBL Endurance Peak elegantne dopĺňajú túto sériu

Už vyše pol roka je na trhu séria Endurance športových slúchadiel od JBL. S týmito slúchadlami si viete zvoliť tie správne slúchadlá pre akýkoľvek šport. Dokonca aj plávanie. Ale len začiatkom roka firma JBL doplnila túto sériu o model Peak. Poďme sa na neho pozrieť. Prekvapil nás vo viacerých smeroch.
Balenie
Tak ako celá táto séria, sú slúchadlá dodávané v papierovej rozkladacej krabičke s magnetickým uzáverom. Po odklopení vrchnej časti  sa vám zjaví pohľad na samotné slúchadlá. Balenie týchto slúchadiel obsahuje štandard. Dva náhradne silikónové nadstave do uší vo veľkosti S a L. M veľkosť je nasadená už na slúchadlách. Nabíjací USB kábel s microUSB koncovkou, povinný manuál a jednu čiernu krabičku.

JBL Endurance series
JBL Endurance series

Prevedenie slúchadiel

Športové slúchadlá Endurance Peak sú kompletne bezdrôtové a neobsahujú žiadny prepojovací kábel. Na slúchadlách nie sú umiestnené ani žiadne ovládacie tlačídla, ale iba zapustené svetelné kontrolku a na pravom slúchadlé malá dierka ako mikrofón. Slúchadlá navyše disponujú háčikom okolo ucha.

JBL Endurance Peak

Teraz je veľmi populárne takéto prevedenie slúchadiel spolu s nabíjacou krabičkou po vzore Apple AirPods. Ani tento model sa tomuto riešeniu nevyhol. Samotná nabíjacia krabička pôsobí odolným dojmom s magnetickým uzáverom na kovových mini pántoch. Čo sa nám páči, že v jednom rohu krabičky je otvor na šnúrku, takže si ho môžete slúchadlá kamkošvek uchytiť. V púzdre sa nachádza 500mA batéria, ktorá vám zabezpečí, že slúchadlá vám vydržia až 24 hodín.

JBL Endurance Peak

Maličkým sklamaním je nabíjanie pomocou microUSB rozhrania. Firma JBL už pri nových modeloch prenosných reproduktoroch ako JBL Charge 4 či JBL Flip 5 zvolila USB-C, tak sme predpokladali, že to už bude štandardom. Toto rozhranie sa už tiež stáva rozšírenejším a aj od microUSB sa opúšťa, aj keď tu s nami určite niekoľko rokov ešte bdue.

JBL Endurance Peak

Musíme si naštudovať manuál
Slúchadlá máme rozbalené, chystáme sa ich spárovať s mobilným telefóm Apple iPhone 7, ale vôbec sa nám neukazujú v ponuke a skúmame ako tieto slúchadlá zapnúť, keďže neobsahujú žiadne tlačídlo. Proste nič. Nakoniec sme sa museli skloniť k tomu, aby sme si otvorili manuál a naštudovali pokyny. To sa nám veľmi často nestáva. Až keď zlyhajú všetky pokusy. Určite to poznáte.

Nakoniec samotné zapnutie slúchadiel je tak triviálne jednoduché, až je to geniálne. Stačí odtiahnúť koniec háčiku, ktorý ide poza ucho od samotného tela slúchadiel a tie sa zapnúť. Keď zas tento koniec spojíte s telom (je tam magnet) slúchadiel, tak sa vypnú. Geniálne! Možno by sme nakoniec na to došli, ale asi by nám to dlhšie trvalo. Aspoň sa dozvedáme ako sa tieto slúchadlá ovládajú. Celá vonkajšia časť pravého slúchadlá je dotyková vrátane loga JBL.

JBL Endurance Peak

A čerešnička k záveru. Slúchadlá podporujú prenos stavu batérie do mobilného telefónu. Takto vieš okamžite koľko šťavy ešte ostáva v slúchadlách. 75mA batéria v slúchadlách postačí približne na 4 hodiny prehrávania. A ako sme spomenuli vyššie, nabíjacia krabička ti dá ďalších 24 hodín. Inak stačí slúchadlá do nabíjacej krabičky umiestniť na 10 minút a vďaka rýchlonabíjaniu ich môžete hneď ďalšíu hodinu používať.

JBL Endurance Peak

Budú ti sedieť?
Nášmu pozornému oku neušlo, že prevedenie časti, ktorá sa vklada do ucha je veľmi napádna prevedeniu od značky Yurbuds, ktorú JBL kúpilo pred niekoľkými rokmi a ich patentované technológie teraz používa vo svojich modeloch špotových slúchadiel. Preto vďaka patentovaným technológiam TwistLock™ a FlexSoft™ slúchadlá od JBL sedia takmer všetkým a z uší tak ľahko nevypadnú. To nevypadnutie vám zabepečia navyše aj háčiky poza ucho.

Nedá nám nespomenúť, že slúchadlá sú certifikátom vodeodolnosti v podobe IPX7. Znesú tak hocijakú prehánku, nadmerné potenie ale i plávanie. IPX7 certifikácia totiž hovoria o vodeodolnosti po dobu 30 minút v hĺbke 1m!

JBL Endurance Peak

Zvuk

Mali sme možnosť testovať aj slúchadlá JBL Free BT, ale z týchto slúchadiel sa nám zvuk zdal o niečo kvalitnejší. Možno je to aj vďaka aj tomu, že nám lepšie sadli do zvukovodov. To je totiž základ pre kvalitnú reprodukciu hudby pri všetkých slúchadlách ktoré sa umiestňujú do zvukového kanála. A keď slúchadlá perfektne nesadnú, môžu byť akokoľvek dobré či kvalitné, práve nepohodlie kazí celý zážitok z počúvania. A o kvalitnejší zvuk sa postarali aj samotné meniče, ktoré sú až 10mm oproti 5.8mm v JBL Free BT.

Jedine nás zamrzelo, že technologicky nie sú slúchadlá dotiahnuté ako pri Apple AirPods. Totiž telefonovanie je iba v režime mono a nemôžete používať nezávisle iba jedno slúchadlo. Vlastne môžte, ale iba to pravé. Ale to ľavé slúchadlo nefunguje bez zapnutého pravého slúchadla, ktoré slúži ako hlavné. Ale týmto "neduhom" trpia takmer všetky slúchdlá na trhu tohto typu, okrem tých od Apple.

JBL Endurance Peak

Záver
Tieto slúchadlá sú už dostupné ako prvý produkt predstavený na výstave CES v Las Vegas začiatkom roka v cene 149,- €, čo je len o 20,- € viac ako JBL Free BT. Ak teda hľadáte kompletne bezdrôtové slúchadlá na šport či bežné nosenie, tak práve tieto slúchadlá sú ideálnou voľbou.

Súvisiace produkty

Pošlite článok známemu