Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Športové slúchadlá od JBL nie sú na bežné používanie

Značka JBL už niekoľko rokov spolupracuje so známou značkou športového oblečenia Under Armour. A portfolio perfektne dopĺňa značka JBL so svojimi športovými slúchadlami cez hlavu. Tieto sme si zobrali aj na otestovanie, či sú použiteľné aj na bežné používanie.
Upozornenie: Test prebiehal čisto len v domácnosti a na pracovisku. Žiadna posilovňa a ani žiaden beh vonku, na čo sú predovšetkým určené.

Obsah balenia
V decentnej čiernej krabici kde v rohu je logo ocenenia za inováciu z CES 2018 už naznačuje, že v balení nebudú bežné slúchadlá. Prekvapením už je otvorenie balenia. Totiž štandardne sa v balení slúchadiel nenachádza žiadne púzdro. Tu máte hneď robustné pevné pogumované púzdro aj so skobou na zavesenie. V jeho vnútri sa nachádza všetko potrebné. Samotné slúchadlá, stručný manuál, štandardný nabíjací USB kábel s koncovkou microUSB a jack <-> jack kábel pre prípad, že chcete počúvať cez kábel alebo sa vybije batéria. Káble sú úplne štandardné a nemusíte ich strážiť ako oko v hlave. Ak ich náhodou aj stratíte, viete ich bezproblémovo nahradiť.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Spracovanie

Na prvý pohľad slúchadlá pôsobia veľmi odolným prevedením. Všetko je dostatočne masívne. Ovládacie tlačídla dostatočne vystupujú pre jednoduché ovládanie. Kostra sluchádiel je kovová prekrytá odolným tvrdým plastom, s dostatočne polstrovaným hlavovým pásom. Náušníky nesú zvonka veľké logo Under Armour. Čo vás určite zaujme sú hlboké látkové náušníky. Výrobca naschvál zvolil práve látkové prevedenie, pretože dobre otdvetrávajú, čo oceníte práve pri športe. A keď budú náušníky prepotené, viete ich odopnúť a preplachnúť ich vo vode.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Používanie slúchadiel
Slúchadla JBL Under Armour® Sport Wireless Train nedisponujú nastavovaním do strán, ale iba vertikálne ich môžete nastaviť. Čo nás veľmi prekvapilo, že slúchadlá držia na hlavé ako priklincované. To je veľmi veľká výhoda pri akejkoľvek pohybovej aktivite. Tieto vám zaručene z hlavy len tak nepadnú. Ale aj v zimnom období aspoň nie je zima na uši :). Na druhej strane, pre bežné počúvanie nie sú vhodné. Pri dlhšom nosení nad približne 2 hodiny, začnete pociťovať tlak na uši. Ale tieto slúchadlá môžu byť vhodné pre toho, kto ma menšiu hlavu a má problém nájsť slúchadlá, ktoré by mu držali na hlave.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Čo môže niekomu vadiť, môže niekomu vyhovovať sú dostatočne veľké ovládacie tlačídla. Akonáhle sme sa naučili, čo ktoré tlačídlo znamená, ocenili sme jednoduché a rýchle nahmatanie a použitie.

Zaujímave riešenie je jedno konkrétne tlačídlo, na ktoré dôjdete náhodou, alebo až po preštudovaní manuálu. Na pravej mušli, kde sa nachádzajú všetky ovládacie tlačídla vrátane mikrofónu pre telefonovanie, môžete stlačiť aj logo Under Armour. Nie, tým neaktivujete ANC (Active Noise Cancelling = Aktívne potlačenie šumu). Slúchadlá JBL Under Armour® Sport Wireless Train vôbec nedisponujú touto funkcionalitou. Toto tlačídlo robí pravý opak ANC. V JBL nazvali túto funkciou "Bionic Hearing". Po stlačení loga sa stíši práve prehrávaná hudba a zosilia sa okolné zvuky. To je vhodné, ak potrebujete niekomu niečo povedať, a nechcete slúchadlá dávať z hlavy dole. Takisto je to dobré, ak chcete viac vnímať zvuky z okolia hlavne pri behu vonku, kde je nejaká premávka. Práve nebezpečie týka na športovcov, ktorý majú také slúchadlá, že vôbec nepočujú okolie a potom môže dôjsť k nešťastiam.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Samotná kvalita prehrávaného zvuku ničím neprekvapí, ak už disponujete nejakými JBL slúchadlami. Hrajú opodstatne lepšie ako bežné 50€ slúchadlá, ale nie sú zas audiofilské. Však ani zameranie týchto slúchadiel nie je také, ale na šport. Výhodou je, že ani pri maximálnej hlasitosti nedochádza k skresleniu zvuku a sú tu trochu zvýraznené basy.

Pre koho sú určené?
Ako napovedá názov, tak pri tréningoch v posilovni či na šport. Na bežné nosenie ich vôbec neodporúčame, jedine pre tých, ktorí majú problém nájsť slúchadlá, ktoré by im držali na hlave. Tieto vám naozaj budú držať ako prilepené.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train
Slúchadla bezproblémov pracujú aj s hodinkami

Pošlite článok známemu