Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Športové slúchadlá s krásnym dizajnom: JBL Everest 110

TouchIT

30.01.2018

Slúchadlá radu Everest sú určené pre športovcov. Ich cena je vyššia ako v prípade modelu T110BT, no aj zvuk je lepší a celkový koncept je zameraný na aktívny pohyb. Tieto slúchadlá držia v uchu ako pribité.
Konštrukcia je však trochu iná a súčasťou každej mušle nie je len nadstavec do ucha, ale aj aretačný gumový výčnelok. Aj tie máte v balení na výmenu, čím si ich prispôsobíte presne pre svoje ucho. Zaujímavosťou je aj to, že batéria je umiestnená v mušliach. Takže je tu 2 × 60 mAh kapacita a takisto sa slúchadlá nabijú do dvoch hodín.

Z pravej mušle je vedený ovládací prvok s trojicou tlačidiel na ovládanie hudby a hovorov. Tlačidlá sú na prítlak silnejšie. Treba ich poriadne stlačiť. Tu je umiestnený microUSB konektor na nabíjanie slúchadiel. Kábel je v tomto prípade valcovitý. V praxi sme ale nezaznamenali nejaké problémy s nadmerným zamotávaním slúchadiel. Koncept tohto riešenia sa nám páčil – umiestniť batériu priamo do mušlí a ponechať ich spojené káblom. Stále majú priaznivú cenu a nestratíte ich.

JBL Everest 110

Everest 110 majú zvuk JBL Pro Audio. Je extra detailný, čo inak vidno aj v tabuľke na frekvenčnom rozsahu. Obľúbite si ich aj na bežné počúvanie, nielen vyslovene pri športových aktivitách. Dynamické basy a prekreslené stredy s výškami nás zaujali. Ide o jedny z najlepších slúchadiel zo športovej edície. Dostupné sú v čiernej a bielej farbe.

Hodnotenie
+ detailne podaný zvuk,
+ držia pevne v ušiach,
+ výdrž batérie
– žiadne

Verdikt JBL Everest 110 sú slúchadlá na športovanie. To je jasné už z ich dizajnu. Avšak pozor, hrajú vynikajúco a majú vysoký frekvenčný rozsah. Zvuk JBL Pro Audio nás naozaj prekvapil, až taký silný zážitok sme nečakali.

Pošlite článok známemu