Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Športový kráľ

High & Style

23.04.2019

Skutočne bezdrôtové slúchadlá na šport, to je náročné predsavzatie. V JBL majú radi výzvy, a tak sa rozhodli nájsť riešenie. Na svet prišiel kráľ produktového radu JBL Endurance, JBL Endurance Peak.
V rukách držíme krabičku, ktorá skrýva slúchadlá na šport. Samotný výrobca ju označil za robustnú, s čím absolútne súhlasíme. Ak pôjdete športovať v niečom tenkom, rozhodne z nej nadšení nebudete. Rovnako ak ju vopcháte do vrecka civilného oblečenia. Rozmery však majú jedno praktické ospravedlnenie. Krabička skrýva batériu, ktorá dokáže slúchadlám dodať energiu až na 24 hodín. Ak k tomu prirátame samotnú výdrž slúchadiel na jedno nabitie, čo sú štyri hodiny, bez dobíjacieho kábla vydržíte krásnych 28 hodín. A to je skutočne silný argument ospravedlňujúci neskladnosť puzdra. Mimochodom, dobíjanie je cez micro-USB. Tak nám napadlo, či by sa výrobcovi nepodarilo udržať cenu s USB-C káblom, stáva sa stále dominujúcejším štandardom. Nabíjanie je tiež rýchlejšie. Tu však JBL reaguje rýchlonabíjaním, vďaka ktorému za desať minút slúchadlá „nakŕmite“ až na hodinu počúvania.

Zatvorené puzdro pevne drží magnet. Možno by sme privítali robustnejšie pánty, keďže približne po dvoch týždňoch používania máme pocit, akoby trochu povolili. Stav batérie ukazuje štvorica LED svetielok na prednej strane puzdra.

JBL Endurance Peak

Nevypadnú
Samotné slúchadlá sú skutočne bezdrôtové. Máte teda k dispozícií dva obdĺžnikové štuple, ktoré ústia do zaušnicového ramienka. To je z veľmi príjemného a praktického materiálu. Nezašpiníte ich ani pri nadmernom potení a pravidelnom používaní. JBL sa takto veľmi elegantne poistilo proti vypadnutiu slúchadla z ucha. To totiž na prvý pohľad vyzerá o trochu väčšie, než by ste si na šport predstavovali. Ibaže. V JBL sa twistlockom vyhrali k maximálnej funkčnosti. Slúchadlá sa nám nepodarilo vytriasť z uší, ani keď sme triasli hlavou ako metalový fanúšik na životnom koncerte obľúbenej kapely. Jednoducho, keď raz JBL Endurance Peak zatočíte do ucha, kým ich cielene nezačnete vyberať, nevypadnú.

Inteligentné zapínanie
Komunikácia so zdrojom hudby je pomocou Bluetooth 4.2. Núka sa otázka, prečo nie 5.0? Odpoveď? Načo vlastne? Prinieslo by to výhody, ktoré v tomto prípade reálne potrebujete. Slúchadlá sa ako prvýkrát, tak každý ďalší bleskurýchle spárujú so zdrojom hudby a komunikácia medzi zariadeniami je okamžitá.

JBL Endurance Peak sú vybavené funkciou PowerHook, ktorá dokáže rozpoznať, kedy ste slúchadlá nasadili do uší, a automaticky ich zapne a spáruje so zdrojom hudby. PowerHook je tak vyladená, že až počas písania recenzie sme si uvedomili, že Endurance Peak majú aj dotykové ovládanie. To je veľmi komfortné, no ak slúchadlá nebudete používať na telefonovanie a máte presne vyladený playlist na šport, nebudete ovládanie naozaj potrebovať.

JBL Endurance Peak

Mono aj stereo
Ale. V prípade používania slúchadiel ako handsfree rozhodne oceníte to, že dokážu hrať mono aj stereo. Teda viete používať len jedno slúchadlo, musíte však vždy pravé, pretože v ňom je ovládanie. Ak sa pýtate, načo je to dobré, tak cieľom je, aby ste mali čo najreálnejší pocit telefonovania. Tiež pri používaní v kancelárií nie je na zahodenie, keď aspoň jedným uchom počujete kolegov. Endurance Peak vyplnia uši tak dôkladne, že okolité ruchy a zvuky počujete skutočne minimálne. Pri prechode z mono do sterea, teda keď sme si založili aj druhé slúchadlo, sme párkrát museli vrátiť oba štuple do puzdra a nanovo ich nasadiť. Spojenie akosi zahaprovalo a slúchadlá ostali hluché.

Chceme ich!
Zhrnuté, podčiarknuté, JBL Endurance Peak sú ako športové slúchadlá skutočne podarené. V ušiach držia ako prilepené. Rozhodne treba spomenúť certifikát vodoodolnosti IPX7. Zvukový zážitok je vzhľadom na to, kam Endurance Peak mieria, viac ako uspokojivý. Mierne silnejšie basy vás budú „hecovať“ podať lepší výkon.

Hodnotenie
+ zvuk
+ prevedenie
+ výdrž batérie
- hádam len slabšia výdrž pántov

Pošlite článok známemu