Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

TEST JBL Boombox: keď chcete nazvučiť vonkajšiu (ne)legálnu párty

doucha.sk

20.10.2017

Jeseň tohto roku priniesla na slovenský trh brutálny reproduktor, ktorý odkazuje na 80-te a začiatky 90-tych rokov, kedy bol boombox povinnou výbavou americkej mládeže.
Dizajn a konštrukcia
Prvý pohľad na Boombox vyvolá údiv alebo dvihnuté obočie. Je to totiž extrémne nafúknutý päťkilový Flip (alebo Charge… alebo Xtreme) s rúčkou. Práve tá pripomína staré boomboxy, ktoré ste si vyložili na plece a zohnutou rukou chytili úchyt, aby vám nespadol.

JBL Boombox

Práve tieto gigantické rozmery pôsobia rozporuplne – niekomu sa páčili, iní zasa tvrdili, že to už nie je vkusné. Každopádne, cieľová skupina je iná, než dospelé publikum. Boombox je určený pre tínedžerov a mladých, ktorí si ulietavajú na svojej hudbe a chcú ju nahlas púšťať kdekoľvek. A to vám Boombox dokonale umožní. Má totiž obrovskú 20 000 mAh batériu a výkon 40 W (na batérii), ktorý ohromí aj v otvorenom priestore vonku.

JBL Boombox

JBL Boombox

Vyššia hmotnosť síce môže prekážať pri prenose reproduktoru, avšak ak ho raz niekam položíte, stabilne bude stáť nech sa deje čokoľvek. Ovládanie je dobre známe z menších modelov a pri JBL si vystačíte so šiestimi tlačidlami. Vzadu na vás čaká ďalšia dvojcia tlačidiel, ktorá slúži na prepínanie hudobného režimu „vo vnútri“ a „v exteriéri“. Konektory sú dobre ukryté pod utesnenou gumičkou, kde nájdete konektor pre 3,5 mm jack, 2x USB port pre dobíjanie externých zariadení, servisný microUSB konektor a konektor pre sieťový adaptér.

JBL Boombox
JBL Boombox

Veľkým plusom je odolnosť voči vode (IPX7), vďaka čomu si svoj Boombox môžete zobrať kamkoľvek – von, k bazénu, do prírody. Proste kamkoľvek. Nechýba ani funkcia JBL Connect+ pre prepojenie viacerých reproduktorov či zabudovaný mikrofón pre telefonovanie alebo ovládanie hlasového asistenta.

JBL Boombox

Zvuk
Zvuk je jednoducho ohromujúci! JBL vo svojom najdrahšom prenosnom reproduktore dokázal vytvoriť taký zvuk, že vám padne sánka. Dvojica 4-palcových basákov dokáže vylúdiť silné basy, a to ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Pri správnom umiestnení to večer dokonca môže byť aj na policajnú kontrolu. Stredy sú prirodzené, veľmi pekne reprodukované s dôrazom na vokály. Výšky sú jemne potlačené, čo je cítiť najmä v režime „indoor“.

JBL Boombox

Po prepnutí na „outdoor“ basy ostanú porovnateľne silné, upraví sa však zvuková krivka zvyšku pásma, ktorá sa prispôsobí na voľné šírenie vonku. Mierne poklesnú stredy a naopak, do popredia sa trochu viac vytlačia výšky. Tak či onak, nech už si pustíte akúkoľvek muziku, garantujem vám, že budete viac než spokojný. Väčšina mojich známych hodnotila Boombox veľmi emotívne, citujem: „Hrá to ako *****!„. A to je presvedčivá emócia.

Záver
Boombox je síce vcelku drahý reproduktor, avšak ak hľadáte niečo, čo dokáže ako vnútri, tak aj vonku veľmi solídne ozvučiť párty, tak práve Boombox je na to ako stvorený. Toto doslova veľké hebedo si môžete zobrať so sebou kamkoľvek – na parkovisko k svojmu autu, keď budete robiť zraz; na párty ku kamarátovi, ktorý nemá poriadne audio alebo na bazén párty.

JBL Boombox

Pošlite článok známemu