Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

TEST JBL Charge 4: Opäť o chlp lepší!

doucha.sk

12.12.2018

Očakávaná novinka, ktorá bola predstavená koncom augusta na veľtrhu IFA 2018 sa konečne dostáva do predaja. Jeden z najobľúbenejších prenosných reproduktorov prichádza v štvrtej verzii, ktorá je opäť o čosi lepšia.
Špecifikácie:
Výkon: 30 W
Batéria: 7 500 mAh, výdrž 20 hodín na jedno nabitie
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth 4.2, JBL Connect+, AUX, USB (2A – na nabíjanie zariadení)
Odolnosť: IPX7
Rozmery: 220 x 95 x 93 mm
Hmotnosť: 965 g

Balenie
V balení sa nachádza: reproduktor, napájací kábel (USB-C), potrebná dokumentácia

Dizajn a konštrukcia
Na prvý pohľad sa zdá, že JBL toho po vzhľadovej stránke nevylepšil – veď načo meniť niečo, čo roky funguje. Pri bližšom porovnaní (napríklad s JBL Charge 3) však zistíte, že nejaké tie kozmetické zmeny sa predsa len udiali. Reproduktor o pár milimetrov narástol, zmenilo sa usporiadanie ovládacích tlačidiel a rozdiel si všimnete aj pri pohľade z boku.

JBL Charge 4

JBL Charge 4

JBL Charge 4

JBL aj pri príprave Charge 4 zachoval vysokú odolnosť vďaka použitiu odolných materiálov. Garantovaná je odolnosť podľa normy IPX7, teda voda či potápanie by reproduktoru nemalo ublížiť. Charge 4 prichádza v desiatich farbách, pričom mne sa na test dostala najklasickejší variant, teda čierny. Osobne by siahol po niečom „farebnejšom“, výber je skutočne široký.

JBL Charge 4

Väčšie rozmery a použitie batérie s vyššou kapacitou (7500 mAh vs. 6 000 mAh) si vyžiadalo aj zvýšenie hmotnosti z 800 g (JBL Charge 3) na takmer kilogram (JBL Charge 4). Vďaka silnejšej batérii si však užijete rovnako dlhú výdrž, no oveľa vyšší výkon či napríklad nabijete viacero zariadení cez zabudovaný nabíjací USB konektor (2A pre rýchlejšie nabíjanie). Len pre porovnanie, Charge 4 mi pri využívaní o hlasitosti okolo 40 % vydržal niečo cez 25 hodín.

JBL Charge 4

Cením, že už aj JBL sa rozhodol používať modernejší a výkonnejší USB-C konektor (nový štandard) pre dobíjanie zariadenia, vďaka čomu klesol aj čas plného nabitia batérie o približne jednu hodinu. Z konektivity tiež nechýba fíčura JBL Connect+, vďaka ktorej môžete medzi sebou prepojiť viac než stovku podporovaných JBL reproduktorov (Boombox, Flip 4, Pulse 3 či Xtreme 2).

JBL Charge 4

Zvuk
Séria Charge patrí medzi mimoriadne obľúbené reproduktory, po ktorých siahajú tisícky zákazníkov na Slovensku. Niet sa čomu čudovať, už predchádzajúce generácie nastavili latku vysoko. V malom tele sa skrýva kombinácia reproduktorov, ktorá dokáže rozprúdiť poriadnu dávku zábavy za relatívne málo peňazí. Nie je tomu inak ani vo štvrtej generácii populárneho reproduktoru.

JBL Charge 4

Hutné a výrazné basy dopĺňa veľmi pekne reprodukované a čisté stredné pásmo, vďaka ktorému si užijete najmä vokály. Či už počúvate elektronickú hudbu alebo ste skôr fanúšik gitaroviek, Charge 4 bude pre vás dobrou voľbou. Neponúka síce hlboké dunivé basy, ako napríklad konkurenčný Soundlink Mini od Bose, ale ich údernosť vás rozhodne prekvapí. No a pri priamom porovnaní s JBL Charge 3 je Charge 4 podstatne hlasnejší. Tridsať Wattov sily dokáže urobiť slušnú párty pri zachovaní si kompaktných rozmerov.

JBL Charge 4

Záver
JBL sa skutočne hecol a pri zachovaní rovnakej ceny pripravil ešte lepší reproduktor, ktorý, verím, bude obrovským (nielen vianočným) hitom. Za necelých dvesto eur totiž ponúkne to najdôležitejšie (poriadnu dávku hudby!) s množstvom vítaných vylepšení (odolnosť, dobíjanie vašich zariadení cez USB konektor, dlhú výdrž, …). Konkurencia sa môže začať báť, Charge 4 totiž práve prichádza do obchodov.

Pošlite článok známemu