Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

TEST JBL E15 a E25BT: také každodenné slúchadlá

doucha.sk

29.05.2017

JBL nedávno predstavil ďalšie novinky z radu E-Series. Práve modely E15 a E25BT otvárajú ponuku týchto cenovo dostupných a kvalitných slúchadiel, ktorými chce značka útočiť na široké masy.
JBL E15 a E25BT

Balenie

V balení sa nachádza: 1x slúchadlá, nabíjací microUSB kábel (iba u E25BT), trojica nadstavcov do uší, puzdro, potrebná dokumentácia

JBL E15 a E25BT

Dizajn a konštrukcia
Dvojičky sa od seba líšia už na prvý pohľad. Zatiaľ čo E15 sú klasické káblové in-ear slúchadlá, model E25BT, ako už názov napovedá, využívajú technológiu Bluetooth na prenos zvuku. Rozoznať ich je teda veľmi jednoduché.

JBL E15 a E25BT

Oba modely prichádzajú s cenou nastavenou tak, aby zaujali predovšetkým cenovo senzibilných zákazníkov, preto nečakajte žiadne drahšie materiály. Hlavným konštrukčným materiálom je plast, ktorý je však odolný, a tak sa nemusíte báť, že by vám slúchadlá nevydržali pokojne aj niekoľko rokov.

JBL E15 a E25BT

Oboje slúchadlá disponujú zabudovaným ovládačom, ktorým môžete pozastaviť prehrávanie či prijať, resp. ukončiť hovor.

JBL E15 a E25BT

Model E25BT navyše disponuje zabudovanou batériou, ktorá slúchadlá drží pri živote. Má kapacitu 120 mAh a plne nabitá je do dvoch hodín. Vydržať by mala jeden pracovný deň, to jest približne 8 hodín.

JBL E15 a E25BT

Zvuk
Oboje slúchadlá patria do kategórie in-ear a disponujú takmer rovnakými meničmi. Paradoxne, model E25BT má 8 mm meniče, zatiaľ čo priemer meničov E15-tiek má 8,6 mm. Oboje slúchadlá však ponúkajú výborný zvukový prejav, ktorý je charakteristický pre JBL. Basy sú výrazné, dunivé a na ich absenciu sa určite nebudete sťažovať. Páčil sa mi aj zvyšok pásma, ktorý je v rámci svojej triedy nadštandardný, čistý a jasný.
Jednoducho povedané, oba modely sú takými slúchadlami na každý deň. Nestoja vás veľa a ponúknu uspokojivý zvuk, ktorý ocenia aj náročnejší poslucháči. Z hľadiska komfortu a pasívneho tlmenia okolitého hluku musím oba modely tiež pochváliť.

JBL E15 a E25BT

Záver
JBL E15 a E25BT nie sú modely, ktoré by si vzájomne konkurovali. Mne osobne sa viac páčili E15-ky, aj to len preto, že jednoducho (pri špuntoch) preferujem káblové slúchadlá. E25BT by som zasa volil, ak by som mal iPhone 7 a nemohol by som sa pripojiť inak, než cez klasický 3,5 mm jack. Nerád totiž myslím na to, že som si zabudol nabiť nielen mobil, ale aj slúchadlá. Oba modely sú cenovo veľmi príjemne nastavené, čo im hrá do karát.

JBL E15 a E25BT

Pošlite článok známemu