Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

TEST JBL Horizon: viac než len rádiobudík

doucha.sk

27.04.2016

O tom, že sa JBL nebojí experimentovať, sme sa presvedčili už dávnejšie, keď predstavil Bluetooth reproduktor, ktorý zároveň slúži aj ako rádiobudík s LED lampou. Že zvláštna kombinácia? Podľa mňa skvelý nápad, ako sa si spríjemniť vstávanie.
Balenie
V balení nájdete všetko potrebné, čo budete k tomuto zariadenu potrebovať. Okrem samotného repruduktoru (či skôr rádiobudíku) sa tu ukrýva FM anténa, sieťový kábel a potrebné dokumenty.

JBL Horizon

Dizajn a konštrukcia
V prvom rade si treba uvedomiť, že JBL Horizon je neštandardný rádiobudík. Z toho vychádza aj jeho vzhľad, ktorý bol prispôsobený tomu, aby vyzeral štýlovo, ale zároveň funkčne. Preto na jeho prednej strane nájdeme v zrkadielku ukrytý displej, ktorý informuje o aktuálnom čase a na jeho hornej oblúkovej stene zasa niekoľko tlačidiel. Tie slúžia na ovládanie a nastavenie budíka. Tlačidlo “snooze” to má však dvojaké využitie. Okrem toho, že deaktivuje zvonenie budíka, slúži aj na zapnutie LED lampy, ktorá tvorí zadnú stranu rádiobudíka. Šikovné riešenie, ktoré pomôže najmä večer, keď si chcete čítať pri menej ostrom svetle.

JBL Horizon

JBL Horizon

Okrem tlačidla snooze je však k dispozícii ďalších desať, ktorými ovládate hlasitosť, zapínate/vypínate FM rádio, prelaďujete stanice, apod. Okrem zabudovaného FM rádia však môžete využiť aj zabudovaný Bluetooth na prepojenie s mobilným telefónom, vďaka čomu si na Horizone môžete púšťať vlastnú hudbu, ale sa ňou trebárs nechať aj budiť. Z funkcií rádiobudíka samozrejme nechýba ani SLEEP režim, ktorý je možné nastaviť od 5 do 90 minút.

JBL Horizon

Samotné budenie je možné nastaviť v dvoch režimoch, pričom pre každý budík si vyberáte dni a čas, kedy vás má budiť. Zvonenie si môžete nastaviť predvolené (legendárne pípanie + niekoľko melódií) alebo vás môže budiť obľúbená rozhlasová stanica či akákoľvek MP3-ka z vášho mobilu.

JBL Horizon

JBL Horizon

Vrátim sa ešte k monochromatickému displeju, ktorý dokáže okrem aktuálneho času zobraziť všetky potrebné informácie, teda dátum, zapnuté budíky, názov frekvencie, hlasitosť, apod. Skrátka, displej slúži na informovanie o všetkom, čo by ste mali vedieť/vidieť.

JBL Horizon

Šikovnou fíčurkou je tiež dvojica výstupných USB portov, ktoré poslúžia na dobíjanie zariadení. Fungujú ako klasické 1A/5V output USB, vďaka čomu si svoj iPhone či iPad (alebo iné zariadenia) nabijete relatívne rýchlo. Na noc vám tak stačí jedna elektrická zásuvka pre Horizon a dokážete napájať až tri zariadenia naraz.

Zvuk
A ako táto malá hračka hrá? O zvuk sa stará dvojica 5-wattových reproduktorov, ktoré si svoju prácu plnia výborne najmä pri nižších hlasitostiach. Pri večernom počúvaní či pri budení aj tak nebudete vypalovať skladby k maximálke, takže gro času, kedy budete Horizon využívať, sa vám odvďačí pekným zvukom. Kúsok nad polovicu maximálky ešte celkom slušne cítiť aj prítomnosť basov, avšak čím idete s hlasitosťou vyššie, tým sa viac vytrácajú. Na typické denné hlasné počúvanie to skrátka nie je. To vám odporúčam zaobstarať si niečo výkonnejšie a zvučnejšie. Napríklad JBL Charge 3 alebo ešte lepšie, JBL Xtreme.

JBL Horizon

Zvyšok pásma je však čistý, pekný. Nezaznamenal som žiadne výrazne nedostatky zvuku naprieč akýmkoľvek hudobným žánrom. Samozrejme, bral som v úvahu cenu, za ktorú je možné Horizon kúpiť a čo všetko ponúka oproti konkurencii.

Záver
JBL Horizon je šikovné zariadenie, ktoré si svoje miesto našlo určite vo viacerých slovenských domácnostiach. Ak stále fičíte na rádiobudíkoch či hľadáte multifunkčné zariadenie na váš nočný stolík, potom je Horizon skvelým tipom pre vás. Navyše, za približne 100 eur vám dokáže nahradiť stolovú lampičku, malý Bluetooth reprák, budík, FM rádio a ešte k tomu vám dokáže nabíjať dve zariadenia naraz.

Pošlite článok známemu