Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

TEST JBL T450 a T450BT: cenovo dostupné hity

doucha.sk

08.12.2016

JBL nedávno svetu predstavil dvojicu noviniek – ľahkých, lacných a relatívne výkonných slúchadiel, ktoré sa bezpochyby stanú hitom týchto Vianoc. Sú totiž dostupné v troch populárnych farbách (čierna, modrá a biela) a ich cenovka ich predurčuje k úspechu. Káblový variant (T450) stojí 29,90 eur a bezdrôtová verzia (T450BT) o dvadsať eur viac.
JBL T450BT

Dizajn a konštrukcia
Dizajn ničím extra nevyniká. Ide o klasické on-ear slúchadlá s príjemným a nerušivým vzhľadom, ktorý osloví väčšinu. S niečim podobným tu už bol pár rokov dozadu Sony, keď na Slovensku za približne 15 eur predával entry-level model ZX100. Tomu však na rodziel od JBL chýbala prijateľná úroveň komfortu a lepší zvuk. Holt, dvojnásobná cena dovoľuje JBL prísť s trochu kvalitnejšou a pohodlnejšou konštrukciou.

JBL T450BT

JBL T450BT

Aj napriek tomuto faktu však chýba pocit prémiovosti. Na prvý dotyk pôsobia slúchadlá krehko, lacno, avšak postupným používaním zistíte, že sa o ich konštrukciu nemusíte vôbec báť. Vydržať by mali totiž aj hrubšie zaobchádzanie či typické “pohadzovanie”. Oba modely majú tiež skladaciu konštrukciu, ktorá im dovoľuje ich jednoducho zložiť a jednoduchšie prenášať. Káblové T450 majú 1,5-metrový kábel, ktorý vychádza z oboch mušiel. Samozrejme, nechýba ani ovládač s tlačidlom na pozastavenie prehrávania, resp. prijatia hovoru.

JBL T450BT

JBL T450BT

Bluetooth variant prichádza s ovládaním zabudovaním priamo na jednej z mušiel. Pozostáva zo štvorice tlačidiel – na zapnutie/vypnutie slúchadiel, úpravu hlasitosti a pozastavenie prehrávania (resp. spustenie párovania). Zabudovaná batéria by mala pritom udržať tieto slúchadlá nabité až 11 hodín, čo v praxi znamená celý (pracovný) deň. Čo sa ale stane potom, keď sa batéria na cestách vybije a vy ste si ich zabudli dobiť? Slúchadlá odložíte späť do batohu, keďže im chýba konektor pre 3,5 mm jack. Klasicky “po kábli” tak model T450BT nepripojíte. Nájdete tu len microUSB konektor slúžiaci na dobíjanie batérie.

JBL T450BT

JBL T450BT

Zvuk
O zvuk sa stará dvojica menších 32 mm meničov. To však neuberá na kvalite zvuku, ktorý je na túto triedu slúchadiel veľmi slušný. O dynamický zvuk sa stará technológia Pure Bass, vďaka ktorej si užijete aj slušné hĺbky. Aj pri ladení zvuku však JBL myslel na univerzálnosť a potenciálnu širokú zákaznícku bázu. Zvuk je preto nastavený všeobecne a ťažko definovať, na ktorý štýl sa hodí najviac. Páči sa mi však, že aj do lacných modelov vedia v JBL preniesť dobrý prednes. Basy, stredy a aj výšky sú v rámci tejto cenovej kategórie pekne zladené a meniče odvádzajú skvelú prácu.

JBL T450BT

JBL T450BT

Záver
Tak, ako som písal už v úvode, JBL T450 a T450BT budú hitmi týchto Vianoc. Sú lacné, sú pekné, sú skladné a hrajú dobre. Čo viac si priať za pár desať eur? Snáď už len ten konektor pre 3,5 mm jack v prípade modelu T450BT, aby ste si aj po vybití baterky mohli vypočuť obľúbenú muziku.

Pošlite článok známemu