Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

TEST JBL Xtreme 2: eXtrémne odolný a eXtrémne hlučný

doucha.sk

20.02.2019

Sú tomu presne dva roky, čo som testoval prvý Xtreme od JBL. Vtedy ešte najväčší prenosný reproduktor od tohto hudobného giganta si získal moje sympatie. Druhá generácia tohto podareného valca prišla prednedávnom a prináša zopár chytrých vylepšení, vďaka čomu sa z Xtreme 2 stáva ešte lepší reproduktor.
Špecifikácie:
Výkon: 40 W
Batéria: 10 000 mAh, výdrž 15 hodín na jedno nabitie
Pripojenie: bezdrôtové, Bluetooth 4.2, JBL Connect+, AUX, USB (2A – na nabíjanie zariadení)
Odolnosť: IPX7
Rozmery: 136 x 288 x 132 mm
Hmotnosť: 2,4 kg

JBL Xtreme 2

Balenie

V balení sa nachádza: reproduktor, napájací kábel, popruh, potrebná dokumentácia

JBL Xtreme 2

Dizajn a konštrukcia
Dvojka to nehrá na žiadne veľké kozmetické zmeny. Opäť sme sa dočkali len zopár drobností, ktoré zlepšujú celkový užívateľský dojem. Inak ide o prakticky ten istý reproduktor, akurát s mierne nafúknutými rozmermi a hmotnosťou. V praxi to teda znamená, že vo vnútri nájdete tú istú výkonnú 10 000 mAh batériu, ktorá udrží reproduktor nažive 15 hodín, a dvojicu basákov s dvojicou tweeterov. Pribudla však odolnosť podľa normy IPX7, takže aj Xtreme 2 už môžete pohadzovať a povalovať kade-tade.

JBL Xtreme 2

Nová verzia Bluetoothu (4.2) umožňuje v spojitosti s technológiou JBL Connect+ pripojiť množstvo zariadení naraz. Vylepšenia sa dočkal aj USB port, ktorý slúži na nabíjanie. Hoci tentoraz v reproduktore nájdete už len jeden, podporuje aspoň rýchlejší štandard (2.0A). JBL ponechal v druhej generácii aj obľúbený popruh, ktorý však jemne vylepšil. Pribudol otvárač na fľaše, ktorý sa bezpochyby zíde, ak Xtreme 2 beriete so sebou na párty.

JBL Xtreme 2

JBL pripravil pre Xtreme2 aj viacero farebných variantov. Reproduktor si tak budete môcť kúpiť vo farebných variantoch black (čierna), blue (modrá), green (zelená), squad (maskáčová) a red (červená).

JBL Xtreme 2

Zvuk
Xtreme sa už v prvej generácii pýšil mohutným zvukom, o ktorý sa staral dvojica basových reproduktorov s priemerom 70 mm. Nie je tomu inak ani teraz a Xtreme 2 dokáže vylúdiť naozaj hutný a dunivý zvuk, najmä pri správnom umiestnení. Mám pocit, že výrobca sa pohral aj s celkovým nastavením zvuku, pretože v otvorenom priestore mi príde prehrávanie priestranné a nie len orientované na jednu, resp. dve strany.

JBL Xtreme 2

Druhá generácia sa môže tiež pochváliť prirodzeným prehrávaním stredov a čistými výškami, vďaka čomu si užijete svoju obľúbenú hudbu doslova na plné pecky. Nemusíte sa báť žiadny neprirodzených skreslení, ktoré sa pri mnohých reproduktoroch pri „maximálke“ prihodia.

JBL Xtreme 2

Záver
Xtreme 2 je výborným reproduktorom pre všetkých tínedžerov, ktorí bez svojej obľúbenej muziky nechcú byť ani sekundu. Dlhá výdrž, originálny a užitočný popruh či silný, až energický zvuk dokážu urobiť dojem. Cenovka je nastavená taktiež znesiteľne a tak Xtreme 2 automaticky padá kdesi medzi populárny Charge 4 a monštrózny Boombox. Po Charge 4 siahnu klasickejší zákazníci, Xtreme 2 tak ostáva pre všetkých tých, ktorí trávia gro času v outdoore a chcú si svoju hudbu brať všade so sebou.

JBL Xtreme 2

Pošlite článok známemu