Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Test športových sluchátok JBL Reflect Mini BT

Už v poslednon článku som sa venoval testom športových, handsfree sluchátok od firmy JBL. Pri nich sa jednalo o káblovú verziu v ušiach skvelo držiacich športových sluchátok. Tentoraz sa spolu pozrime na vyšší model už bluetoothových športových sluchátok JBL Reflect Mini.
Po rozbalení som v obale našiel k slúchadlám nabíjací USB kábel(ináč koncovka nabíjacieho kábla je totožná so štandardizovanou koncovkou pre väčšinu smartphonov), menšiu veľkosť násadiek do uší a manuál.

Celé slúchadla sa dobre intuitívne ovládajú s pomocou malého, pogumovaného ovládača na kábli pod ľavým sluchadlom. Okrem tlačidla na vypnutie a zapnutie sú dve tlačidlá na zmenu hlasitosti multifunkčné, čiže pri krátkom podržaní si prepnete skladbu buď na ďaľšiu dopredu, alebo dozadu. Kedže sa jedná o handsfree model, nechýba na ovládači mikrofón na telefonovanie, či hlasové ovládanie mobilu.

JBL Reflect Mini BT

Pri telefonovaní ma osoba na druhom konci počula jasne stále, aj keď som mal ovládač mokrý.

Pre mňa, ako bežca sú super vychytávky, ako 8 hodinová výdrž baterky, vodeodolnosť IPX-4, čo v pohode dostačuje aj pri intenzívnom lejaku.

Kábel spájajúci obe slúchadlá je reflexný, takže aj v noci je bežec zozadu viditeľný, pretože väčšina mávame pri tréningu iba čelovku vpredu. Celkom ma zaujala blikajúca modrá dióda počas používania sluchadiel.

Takisto dobrý bezpečnostný prvok je to, že slúchadlá netlmia úplne okolitý hluk a tak pri počúvaní hudby je počuť aj okolie.

JBL Reflect Mini BT

Osobne ma veľmi zaujímalo, ako mi sluchadlá budú pri behu držať v ušiach. Sú super ľahké a tak pri behu aj so spotenými ušami držia skvelo. Akurát som mal problém s občas uvoľňujúcim sa ľavým slúchadlom(pod ktorým je ovládač) v silnom daždi počas horského ultramaratónu vo Francúzsku. Vtedy mi skoro 8 hodín premenlivo pršalo a tento problém sa objavil iba pri rýchlych zbehoch. Mimo silneho dažďa držia v ušiach, ako prilepené a pocit pritom nieje nijako obmedzujúci. Človek si ich dá dole po ôsmich hodinách a ani nevie, že ich mal na ušiach takú dlhú dobu. Pre beh na dlhšie vzdialenosti celkom dôležitá vec, kedy tam vie pri dlhšim čase piť krv hocaká maličkosť.

Pri tréningu vo Vysokých Tatrách sú tieto slúchadlá skvelým spoločníkom. Ani silný vietor a slabší dážď nevysunul slúchadlá von z uší.

Čistenie tohoto modelu nepredstavuje žiadne časové obmedzenie. Gumené násadky sa ľahko dávaju dole a v prípade potreby čistia.

JBL Reflect Mini BT

Jedinú nevýhodu, ktoré som u týchto slúchadiel našiel je cena, pretože tento model sa bežne predáva za 99 €. Na to si ale asi v dnešnej dobe budeme musiet zvyknúť. Tieto konkrétne bluetooth bežecké slúchadlá získali pred pár týždňami ocenenie EISA ako najlepšie mobilné zariadenie v Europe na 2016/17, čo je v tejto sfére niečo také, ako Oscar vo filmovom priemysle.

Pošlite článok známemu