Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Univerzálny soundbar JBL Bar 2.0 All-In-One má široké uplatnenie všade

V septembri predstavila firma JBL novú sériu soundbarov na výstave IFA v Berlíne. Najvybavenejší model Bar 5.1 Surround síce prínáša dosť inovácii, ale nás zaujal model presne z opačného spektra: JBL Bar 2.0 All-In-One. A práve s týmto modelom sme strávili celé dva týždne.
Balenie
Reproduktor dostanete v nie veľmi ťažkej podlhovastej krabici v ktorej okrem samotného reproduktora, nájdete aj všetko potrebné na okamžité použitie. Pozitívne musíme hodnotiť zvolenú štandardizovanú dvojkolíkovú napájaciu šnúru. Nikde nezavadzia žiaden adaptér a nie je to ani neštandardná koncovka, takže prípadnú stratu či zničenie kábla je možné ľahko poriešiť. Diaľkový ovládač je dodávaný aj s baterkami. Dokonca v balení nájdete aj potrebný HDMI kábel na prepojenie s televízorom. Trochu zamrzí absencia optického audio kábla. K tomu sa dostaneme neskôr.

Zvukový panel je možné uchytiť aj na stenu. K tomuto riešeniu máte tiež potrebné držiaky v balení.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Technické parametre

Tento soundbar s absenciou samostatného subwoofra je predurčený do malých priestorov. Prípadne tam, kde inštalácia subwoofera by mohol byť problém. Napriek tomu s výkonom 2x40W vám priestor ozvučí dostatočne. Síce nevydá basové pásmo ako subwoofer do 40Hz, ale aj tak ho zahrá v pásme do 70Hz. S konektivitou problém vôbec nebude. Soundbary sa v drvivej väčšine používajú k TV a na to slúži HDMI s ARC. Na tému ARC sme už dávnejšie napísali článok.

JBL Bar 2.0 All-In-One nebude len jednoúčelové zariadenie. Môžete ho využiť ako externý reproduktor k svojmu notebooku, telefónu či tabletu. To sa pripojíte cez Bluetooth vo verzii 4.2. A ak by aj toto bola prekážka, stále tu je ešte otpický vstup.

Chýba vám klasický audio jack? Nám ani nie. Už ho vypustili výrobcovia telefónov a pomaly mizne aj z notebookov. A ak by ste mali predsa nejaké zariadenie, ktoré je možno prepojiť iba cez audio jack, môžete si približne za 3,- € dokúpiť redukciu. A keďže JBL Bar 2.0 All-In-One nemá prepojenie s klasickým jack <-> jack káblom, mohol výrobca do balenia ešte pridať aj optický kábel.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Ako sa nám žilo s JBL Bar 2.0 All-In-One
Tento soundbar sme si vzali na testovanie práve kvôli jeho dizajnu a kompaktnosti. Nemienili sme ho testovať klasicky s TV, aj keď vieme, že tam funguje bezchybne. Však je to jeho primárny účel! My sme sa ho rozhodli otestovať ako reproduktor k pracovnému počítaču. Dizajn soundbaru je na to ako stvorený. Jeho hranatý tvar so zaoblenými rohmi si nájde svoje miesto na pracovnom stole. A ak máte monitor uchytený na stene, tak JBL Bar 2.0 All-In-One zapadne perfektne pod monitor. A nedôjdete ani o vzácny úložný priestor. Vrchná plocha je priamo určená na odkladanie drobností.

Prvý týždeň sme mali reproduktor prepojený s počítačom výhradne cez Bluetooth. Výhodou tejto konektivity je to, že nemusíte ďalší kábel od počítača naťahovať. Nevýhodou je to, že SoundBar po 10 minútach nečinnosti (neprehráva sa žiadna hudba) sa automaticky vypína a musíte ho aj manuálne zapínať. Akonáhle ho máte raz spárovaný, tak už pripojánie je automatické. Vypínanie nám neprekážalo, pretože celú pracovnú dobu hraje nejaké internetové rádio. Skôr sme boli zvedavý, ako to je s oneskorením zvuku pri tomto type pripojenia.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Bluetooth konektivita je známa s nejakým tým oneskorením. Nie je to pravidlom, ale vyskytuje sa to. Pri pozeraní filmov sme žiadne oneskorenie nepostrehli. Ani pri streamovaní z YouTube. Občas sa to rozchádzalo, keď sme pozerali koncert a bubeník udrel na bubon a zvuk sa prehral o pár milisekúnd neskôr. Toto sa dá ľahko napraviť. Oneskorenie sa dá skorigovať tlačídlami pomocou diaľkového ovládača.

Po tejto korekcii sme pristúpili aj k testovaniu s počítačovymi hrami. Keďže oneskorenie sme mali zosúladené, tak hry sme si užívali plnými dúškami. Je to podstatný rozdiel, keď zvuk vychádza z takéhotou soundbaru namiesto reproduktorov monitora, alebo nemusíme mať nasadené slúchadlá.

JBL Bar 2.0 All-In-One

V niektorých prípadoch sme mali pocit, že máme rozložené kompletné domáce kino. To je vďaka "inteligentnému režimu". V tomto režime JBL Bar 2.0 All-In-One zdôrazňuje zvukové efekty a emuluje Surround zvuk. Pri správach alebo rádiu tento režim môžete deaktivovať, ak nie je žiadúci.

Po týždni sme prepojili počítač so sundbarom optickým káblom. Užívateľský komfort sa významne zvýšil. Okrem toho, že sme nemuseli vôbec korigovať zvuk, tak sa reproduktor zapínal spolu s počítačom. No nie úplne. Zapol sa v prípade, že dostal nejaký podnet na prehratie. A keď sa počas 10-minút nič neprehralo sa vypol. Nemuseli sme už tak vôbec manuálne zapínať soundbar.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Zvukové hodnotenie
Na to, aká je konštrukcia tohto sounbaru, zaujalo nás, akú basovú zložku to vie dodať. Je pravda, že v niektorých pasážach by to chcelo už subwoofer, ale je to bez problémov prehliadnuteľné s ohľadom na nastavenú cenu. Dynamický rozsah je bohatý s dôrazom na stredné pásmo. Čo sa týka hlasitosti, do 85% maximálnej hlasitosti nepostrehnete vôbec žiadne nežiadúce skreslenie. Pri väčšej hlasitosti už vám soundbar bude trochu zaťažovať. Vieme vám ale garantovať, že v takej hlasitosti to ani nebudete počúvať. Pri použití v priestoroch do 30m2 (bežná obývačka) si vystačíte bohate s úrovňou hlasitosti niekde okolo 40%.

Verdikt
Ak hľadáte niečo čo vám vylepší zvuk vášho televízneho prijímača či ozvučenie k počítaču a nemáte k dispozícii dostatok priestoru, je JBL Bar 2.0 All-In-One ideálne riešenie pre vás. Za cenu 179,- € dostanete toho dosť veľa. Bohatý a hlasitý zvuk so širokými možnosťami použitia. Tiež nádherný dizajn a kompaktné riešenie. Nám sa model veľmi páčil, nielen kvôli zvuku a cene, ale aj kvôli jeho konštrukcii, ktorá je nielen pekná, ale zároveň aj funkčná.

JBL Bar 2.0 All-In-One

Pošlite článok známemu