Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Vetrám si hlavu a zapchávam uši

Tiež to tak máte? V tejto recenzii Vám predstavím moje postrehy k JBL športovým slúchadlám, konkrétne k modelom JBL SPRINT, JBL ENDURANCE PEAK 2, JBL REFLECT MINI NC, Under Armour Flash X a LIVE PRO +.
ENDURANCE SPRINT / ENDURANCE PEAK : Slúchadlá, čo nevypadnú z ucha
To, že v dnešnej dobe ideme všetci po tzv. „true wireless“ modeloch, je jasné. Nechceme predsa žiadne kábliky. Aj keď, niekedy môžu byť kábliky aj užitočným prvkom, najmä keď sa bavíme o skladnosti a istote, že keď jedno náhodou vypadne, druhé ho zachytí a nič nestratíte. Model JBL SPRINT sú presne také slúchadlá, ktoré sú navzájom prepojené káblikom. Výborne držia v uchu, sú vodeodolné s certifikáciou IPX7 a baterka im vydrží až 8 hodín.  Slúchadlá JBL Sprint sú obľúbeným modelom, avšak JBL má k nim aj novší, úplne vyšperkovaný true wireless update: sú ním slúchadlá ENDURANCE PEAK 2. Tento model majú aj taký výnimoční športovci ako Tomáš Bábek (CZ) , vicemajster sveta v dráhovej cyklistike, dvojnásobný majster Európy aj český kráľ cyklistiky či Ján Volko (SK) , náš najrýchlejší šprintér so zbierkou všetkých cenných kovov z halových Majstrovstiev Európy v behu na 60 m a adept na olympiádu. Slúchadlá zaujmú na prvý pohľad. Pekné oblé tvary a plus všetky výhody odolných športových slúchadiel, ktorým neublíži pot ani poriadny lejak. Taktiež majú certifikát IPX7, čo znamená, že vydržia vo vode po dobu 30 minút v metrovej hĺbke bez ujmy. V uchu držia skvelo, aj nám ženám, a netlačia. Je to vďaka inovovanému systému POWERHOOK, teda v preklade „funkčný hák“, ktorý na princípe jemného magnetu drží slúchadlo skutočne bezpečne.  Okrem toho majú patentovaný systém TWIST LOCK, ktorý využíva anatómiu ucha. Tvar časti slúchadla, ktorú vkladáte do ucha sa podobá tak trochu slimačej ulite a zodpovedá tvaru zvukovodu ucha. Aby držalo, potrebujete so slúchadlom urobiť v uchu malý pohyb, asi o 45 stupňov zatočiť doprava. Ako keď zamykáte dvere. Urobíte Twist (otočíte) a potom Lock (zamknete). Oba systémy spolu garantujú úspech hlavne športovcom s malými alebo špecifickými ušami. Samozrejme, je tu ešte možnosť vybrať si z troch veľkostí gumičiek do ucha. S tými sa odporúčam pohrať a vybrať si tú správnu veľkosť. Pri týchto ENDURANCE PEAK 2 sa mi páči ich jednoduchosť v nastavovaní. Nesťahujete žiadne apky ani nešpekulujete nad nastavovaním, je skrátka dané. Viete, že keď po nich prechádzate zhora dole, tak ovládate hlasitosť, keď po nich klepnete, pauznete si skladbu alebo keď ich vyberiete z ucha, automaticky sa vypnú. Mimo puzdra budú hrať nepretržite 6 hodín, v puzdre ich nabijete na ďalších 24, dokopy teda 30 hodín na jedno nabitie. Za mňa sú to presne tie slúchadlá, ktoré schmatnete z poličky a idete si športom vypnúť hlavu bez zbytočných komplikácii.

JBL TWS

REFLECT MINI NC / REFLECT MINI FLOW : Najlepšie slúchadlá v Európe
Vlajkovou loďou JBL v kategórii športových slúchadiel je model REFLECT MINI NC. Jeho predchodcovia, model REFLECT FLOW, boli vyhlásené za najlepšie slúchadlá v Európe v minulom roku a používajú ich napríklad aj olympioničky Janka a Danka Velďákové. Ak boli REFLECT Flow „the best earbuds“ = kráľom slúchadiel do uší v Európe, tak Reflect Mini NC tento titul ešte prekonali. REFLECT MINI NC majú