Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Vstávanie s radosťou: JBL Horizon

High & Style

08.04.2015

Určite mi dáte za pravdu, že existuje iba málo horších vecí, ako je prenikavý zvuk budíka na nočnom stolíku o šiestej hodine ráno. Dnes už si, našťastie, navolíme na chytrom telefóne svoju obľúbenú skladbu a budenie sa tak stáva o niečo málo príjemnejšie. Mať však takto prémiový budíček s množstvom vychytávok, slušným zvukom a navyše pekným dizajnom, to sa len tak nevidí. Teda až donedávna, kým sa na trhu neobjavil rádiobudík JBL Horizon, ktorý zvládne oveľa viac ako iba príjemné prebudenie a štart do nového dňa.
Z dizajnovej stránky je JBL Horizon skrátka podarený kúsok v kvalitnom vyhotovení s výrazným displejom na čelnej strane zobrazujúcim aktuálny čas. Je dobre čitateľný aj na väčšiu diaľku a kontrast sa sám upravuje vzhľadom na svetelné podmienky v miestnosti. Okuliare teda pokojne môžete nechať na svojom mieste.

Vo vrchnej časti sú z gumeného materiálu príjemného na dotyk integrované ovládacie tlačidlá hlasitosti, bluetooth pripojenia, budíka a šípky na jednotlivé nastavenie. Horizon je vybavený dvoma budeniami s voľbou viacerých originálnych digitálnych budiacich tónov a s piatimi predvoľbami na uloženie obľúbených rozhlasových frekvencií. Dve nezávislé budenia v praxi znamená, že môžete mať s partnerom jeden spoločný Horizon, ale keďže je Horizon v ponuke v klasickej čiernej, ale i trendovej bielej, osobne odporúčam obdariť sa k spoločnému sviatku navzájom a mať svoj vlastný rádiobudík iba pre seba. Samozrejmosťou je záložná batéria, aby sa vám ani pri výpadku prúdu nepodarilo príjemne si prispať do školy či do práce.

JBL Horizon

Spomínal som vychytávky a tých je hneď niekoľko. Bezdrôtové streamovanie cez bluetooth, nabíjanie cez dvojicu rýchlonabíjacích USB portov, a aby ste v polospánku nevyvalili plecom dvere z pántov, na cestu vám prisvieti integrovaný prstenec s jemným teplým svetlom v zadnej časti tela budíka.

Zo zvukovej stránky je JBL Horizon na úrovni prenosného streamovacieho reproduktora s cenovkou niekde okolo 80 – 100 eur, čomu zodpovedá aj jeho cena. Dva meniče s výkonom 2 x 5 W zabezpečujú slušné stereo do spálne alebo do kuchyne. Osobne mi hrá v byte takmer nepretržite a jeho zvuk preto pokladám za maximálne príjemný a pohodový. Skrátka – nemám potrebu ho vypínať. Slabší príjem rádia rieši FM anténa, ktorá je súčasťou balenia, rovnako ako elektrický adaptér s vymeniteľnými koncovkami.

JBL Horizon

Čo teda na záver? JBL Horizon má moje odporúčanie hlavne pre jednoduché ovládanie s množstvom funkcií a dvojicou rýchlonabíjacích portov, čo osobne pokladám za vynikajúci benefit tohto zo zvukovej aj dizajnovej stránky vydareného budíčka.

Hodnotenie
+ pekný dizajn dostupný v čiernej i bielej
+ dvojica USB nabíjacích portov
+ bezproblémové bluetooth párovanie
- žiadne

Pošlite článok známemu