Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu

Zvuková výbava na rôzne využitie

PC Revue

02.04.2015

V tomto teste máme tri reproduktory. Každý z nich je niečím výnimočný. Či už chcete špecializovaný reproduktor s možnosťou zapojenia do páru, rádiobudík, alebo „priestorové stereo“, máme pre vás tie pravé modely.
JBL Horizon
     Raňajšie vstávanie je zrejme ťažké pre každého z nás, no dá sa spríjemniť. Zvonenie mobilu môžete nahradiť budením z tohto multifunkčného reproduktora/rádiobudíka. Budiť sa môžete nechať jednou z piatich rozhlasových staníc alebo vašou hudbou z mobilu. Dizajn je kruhový a podstava nezaberie veľa miesta na nočnom stolíku. Na prednej strane je veľký maticový displej s LED podsvietením. To sa mení automaticky na základe okolitého osvetlenia. Špecialitou je zadná strana, ktorá má po kruhovom obvode teplé biele osvetlenie. To sa zapína ešte pred zazvonením jedného z budíkov. Špecialitou modelu Horizon je totiž nastavenie dvoch budíkov. Môžete si tak nastaviť časy pre dve osoby, no vzhľadom na to, že bude len na jednej strane postele, vidíme zmysel v nastavení záložného budenia skôr v prípade, keby ste prvé „omylom“ vypli. Ovládanie je veľmi jednoduché a hlavné tlačidlo na hornej strane uspáva budík a zapína svetlo. To sa nám páčilo aj ako doplnok jemného osvetlenia pred spaním. Po obvode sú v hornej časti tlačidlá na prechádzanie skladbami, nastavovanie rádia a hodín. Všetky funkcie sa ovládajú odtiaľto. Na boku sú dva konektory USB na nabíjanie zariadení. Napájanie je externé, batéria v spodnej časti slúži ako záložný zdroj pre hodiny. Ani pri odpojení od elektriny alebo výpadku prúdu sa nezruší nastavené budenie.

JBL Horizon

     Horizon nie je len rádiobudík. Je to zároveň reproduktor na počúvanie hudby. Hrá kvalitne, a ako už od JBL čakáme, sú tu aj silno znejúce basy. Ide vlastne o multimediálny reproduktor s dobrou kvalitou zvuku, ktorý zároveň prináša funkcie budenia a rádia FM/AM. Basy sa nám síce zdali menej dynamické a výšky jemne zastreté, no ako celok na nás urobil tento model veľmi dobrý dojem. Vidno, že ho výrobca riadne vyladil jednak zo stránky dizajnu a systému ovládania, no nezabudol ani na hudobný prejav. Aj napriek menším výhradám si vieme reproduktor predstaviť aj ako hlavnú súčasť na prenos zvuku z tabletu pri sledovaní filmov. Dodáva sa v bielom a čiernom vyhotovení.

HODNOTENIE
+ Konštrukcia a ovládanie, jemné osvetlenie zo zadnej časti, dva budíky, záložný zdroj, kvalita reprodukcie
- Mierne zastreté výšky

Pošlite článok známemu