Logo webu
Slovenská verzia
Prejsť na českú verziu
Otvoriť vyhľadávanie
Otvoriť menu
Obrázok ku článku Test: JBL BAR 5.1 Surround

Test: JBL BAR 5.1 Surround

Model JBL BAR 5.1 Surround představuje v současné firemní nabídce spíše střední třídu, nicméně reprodukcí designovanou jako 5.1 se snaží suplovat klasická domácí kina, tedy poskytovat i prostorový zvuk. Což v případě zvukové lišty, která má všechny reproduktory v jedné řadě před posluchačem, je mnohdy spíše marketingové označení.

29.06.2021

Obrázok ku článku #POZDRAVZPRAZDNIN – SÚŤAŽ O NADUPANÝ REPRODUKTOR JBL CHARGE 5 na TikTokObrázok ku článku TEST: JBL Live Free NC+ TWS

TEST: JBL Live Free NC+ TWS

Model ze střední části nabídky TWS špuntů nabízí americká značka ve čtyřech provedeních s genderově vyváženou barevnou škálou (černá, tmavě modrá, starorůžová a bílá). Kompaktní dobíjecí pouzdro poskytuje zázemí špuntům s většími dynamickými měniči (ø 6,8 mm), jejichž poměrně velká, ale anatomicky tvarovaná těla však v uších dobře drží, což v boltcích jistí i navlečené silikonové kroužky s nízkými výstupky, jež lze volit ze dvou velikostí. Prostor mezi měniči a bubínky pomáhají utěsnit silikonové ušní nástavce, které jsou (včetně instalovaných) k dispozici ve třech velikostech.

24.06.2021

Obrázok ku článku TEST: JBL Bar 2.1 Deep Bass

TEST: JBL Bar 2.1 Deep Bass

Americká společnost JBL (nyní v rámci korporace  Harman  International  vlastněná Samsungem)  vyrábí  širokou  škálu  profesionální i domácí audiotechniky, v níž nechybí ani kategorie soundbarů. Cenově je Bar 2.1 Deep Bass zhruba uprostřed nabídky, se zhruba metrovou šířkou je vhodný spíše pro větší televizory.

22.06.2021

Obrázok ku článku Ideálne športové slúchadlá? JBL ponúka nové modely stvorené na športovanie

Ideálne športové slúchadlá? JBL ponúka nové modely stvorené na športovanie

Beh môže byť niekedy otupný a náročný, najmä ak neustále sledujete hodinky a kilometre, ktoré ste prešli. JBL ponúka na tento účel ideálne bežecké slúchadlá. Vyskúšali sme si ich.

16.06.2021

Obrázok ku článku JBL XTREME 3: Prenosný a odolný reproduktor s vynikajúcou reprodukciou basov

JBL XTREME 3: Prenosný a odolný reproduktor s vynikajúcou reprodukciou basov

Rozmery, hmotnosť a v neposlednom rade aj atraktívny dizajn navodzujúci pocit robustnosti naznačujú, že tento prenosný reproduktor dokáže ozvučiť aj väčšiu miestnosť, prípadne outdoorovú párty. Preto má zvýšenú odolnosť proti vode na úrovni štandardu IP67. V praxi to znamená, že bez úhony prežije aj hustý dážď či pád do vody, samozrejme, iba s dobre uzatvoreným krytom konektorov. Konštrukcia reproduktora umožňuje jeho zavesenie na plece, pričom oká na popruhy sú dizajnovo veľmi dobre zakomponované. Na popruhu je umiestnený aj praktický otvárač na fľaše.

15.06.2021

Obrázok ku článku #DRZIMPALCENASIM – Ukáž, ako fandíš našim futbalistom a vyhraj soundbar alebo herný headset

#DRZIMPALCENASIM – Ukáž, ako fandíš našim futbalistom a vyhraj soundbar alebo herný headset

Štartujeme veľkú súťaž pre všetkých futbalových fanúšikov o hodnotné ceny. EURO 2021 a zápasy našej reprezentácie posadia pred obrazovky a na letné terasy od najvernejších až po sviatočných fanúšikov. Kreativita bola vždy silnou stránkou športových fanúšikov, a tak nezabudnite zachytiť, ako držíte palce našim počas šampionátu. Zdieľajte vaše fandenie na vašom Instagrame a možno sa usmeje šťastie práve na vás a získate skutočné skvelé ceny.

08.06.2021

Obrázok ku článku JBL CHARGE 5: Zábava na párty aj k bazénu

JBL CHARGE 5: Zábava na párty aj k bazénu

V poradí piata generácia modelu Charge zostáva verná svojmu názvu a prináša v jednom zariadení prenosný bluetoothový reproduktor s veľkou batériou, kvalitným zvukom a funkciou powerbanku. Rovnako ako predchodca je cielený predovšetkým na mladú klientelu, ktorej ponúka atraktívny dizajn vo viacerých farebných kombináciách a odolnosť proti prachu a vode. Oproti predchodcom sa však zvýšil stupeň ochrany z IPX7 na IP67. Bez problémov tak prežije výlety do prírody aj divokú párty, pri ktorej sa môže ocitnúť v bazéne. Oproti štvrtej generácii reproduktor o pár milimetrov narástol vo všetkých rozmeroch, ale hmotnosť išla o niekoľko gramov dole. Vo zvukovej časti pribudol výškový menič s priemerom 20 mm a širokopásmový menič je o niečo väčší, má rozmery 52 × 90 mm. Lepšiu reprodukciu basov a rozptýlenie zvukového poľa napomáha dvojica pasívnych žiaričov s priemerom 65 mm. Kapacita batérie zostala na rovnakej hodnote 7500 mAh, vďaka čomu umožní počúvanie hudby takmer 20 hodín. Nabíjanie ďalšieho zariadenia je možné výkonom 5 W.

08.06.2021

Obrázok ku článku Vetrám si hlavu a zapchávam uši

Vetrám si hlavu a zapchávam uši

Tiež to tak máte? V tejto recenzii Vám predstavím moje postrehy k JBL športovým slúchadlám, konkrétne k modelom JBL SPRINT, JBL ENDURANCE PEAK 2, JBL REFLECT MINI NC, Under Armour Flash X a LIVE PRO +.

07.06.2021

Obrázok ku článku #JBLDIZAJN – kreatívna súťaž, ktorá priniesla viac ako 200 grafík a fotografií

#JBLDIZAJN – kreatívna súťaž, ktorá priniesla viac ako 200 grafík a fotografií

V priebehu apríla sme usporiadali kreatívnu súťaž pre všetkých milovníkov kvalitnej fotografie a grafického designu. Všetok tento povyk vznikol v našich JBL hlavách, keď sme premýšľali ako zapojiť fanúšikov do tvorby našich nových webových stránok.

04.06.2021

Obrázok ku článku Hlasoví asistenti na Slovensku

Hlasoví asistenti na Slovensku

Väčšina nových JBL bluetooth slúchadiel ponúka integrovanú podporu hlasových assistentov. Bohužiaľ stále nepodporujú slovenský alebo český jazyk, či už sa jedna o Google, Alexu či Siri, ale keď ovládate aspoň základy angličtiny či nemčiny (tých jazykov je viac), tak ich môžete využívať aj vy. Takmer!

03.06.2021

Obrázok ku článku JBL TUNE 510 BT: Kompaktné ľahké a pohodlné

JBL TUNE 510 BT: Kompaktné ľahké a pohodlné

Slúchadlá sú v konštrukčnom vyhotovení onear, teda na uši. Mušle sú menšie, takže doliehajú na ucho, ale ho neprekrývajú. Pre slúchadlá tohto typu je charakteristický primerane silný prítlak, aby obvod mušlí čo najtesnejšie priľahol na ucho a slúchadlá pevne držali aj pri chôdzi.

01.06.2021

Obrázok ku článku #POZDRAVZPRAZDNIN – súťaž o 10 x #TYWOLESLUCHATKA JBL Reflect Mini NCObrázok ku článku JBL TUNE 660 NC: Prenosnosť ako priorita

JBL TUNE 660 NC: Prenosnosť ako priorita

K dispozícii som mal slúchadlá vo farebnom variante Rose čiže svetloružovom, atraktívnom hlavne pre dievčatá. V ponuke je aj modrá, biela a čierna verzia, takže každý si môže vybrať farbu, ktorá dopĺňa jeho štýl. Kompaktné rozmery a primeraný prítlak, aby mušle priliehali na ucho a slúchadlá spoľahlivo držali na hlave, ich predurčuje aj na dynamickejšie aktivity, napríklad športovanie v bezpečnom prostredí.

27.05.2021

Obrázok ku článku Ako na obnovenie Bluetooth slúchadiel JBL do výrobneho nastavenia?

Ako na obnovenie Bluetooth slúchadiel JBL do výrobneho nastavenia?

Občas sa môže stať, že TBluetooth slúchadla z nejakých dôvodov štrajkujú. Je v nich nahraný nejaký operačný systém a môže sa stať, že sa sekne. Práve na to výrobca zabudoval do slúchadiel kombináciu stlačení tlačidiel pomocou ktorých môžete tento systém vrátiť do výrobneho nastavenia. Väčšinou stačí tento reset spraviť a slúchadlá fungujú ako nové. Aj preto vám prinášame zoznam týchto "skratiek" na aktuálne predávané modely.

26.05.2021